Czyszczenie kostki brukowej

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zapotrzebowaniu na profesjonalizm wykonania usługi konserwacji i mycia kostki brukowej, naszą działalność oparliśmy na najwyższej klasy sprzęcie wiodących marek, środkach najskuteczniejszych w tego rodzaju zabrudzeniach oraz na profesjonalnym przeszkoleniu pracowników. O naszym doświadczeniu, zaangażowaniu oraz skrupulatności świadczy grono zadowolonych klientów. Mycie kostki brukowej wykonane w Katowicach przez naszą firmę to gwarancja skuteczności i konkurencyjnej ceny.

W sprawie dostępnych terminów prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Tel. 733 273 163

kontakt@alpingol.pl

Czyszczenie kostki brukowej / mycie kostki brukowej oraz czyszczenie powierzchni betonowych.

Specjalizujemy się w  usuwaniu zabrudzeń z kostek brukowej i innych powierzchni betonowych. Nasza oferta jest konkurencyjna ze względu na wykorzystanie najwyższej jakości detergentów oraz urządzeń czyszczących wiodących marek. Bez trudu usuniemy wszystkie zabrudzenia, takie jak: zanieczyszczenia z mchu i trawy, zacieki itp.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

Cena czyszczenia kostki brukowej w Katowicach i okolicach uzależniona jest od:

  • rodzaju i stopnia zabrudzenia
  • wielkości czyszczonej powierzchni
  • dostępności mediów (woda i prąd)

Czyszczenie kostki brukowej

Większość modeli kostek brukowych oraz płyt betonowych jest fabrycznie impregnowana – czyszczenie ich jest wówczas znacznie prostsze i wystarczy do niego wyłącznie woda pod ciśnieniem. Trudniej usunąć zabrudzenia z kostek nieimpregnowanych, ponieważ różnego rodzaju zanieczyszczenia wnikają pod powierzchnię kostki i zostawiają trudne do usunięcia przebarwienia. W tym przypadku nie wystarczy już sama woda – należy użyć profesjonalnych detergentów.

Najtrudniejsze do usunięcia są wszelkiego rodzaju plamy z oleju silnikowego czy inne tłuste ślady. Olej jest nierozpuszczalny w wodzie, a dodatkowo szybko wnika w pory kostki brukowej, dlatego najlepiej jest usunąć plamy z oleju z kostki brukowej silnym strumieniem ciepłej wody z odpowiednim środkiem chemicznym. Resztki cementu, farb i zapraw są kolejnym bardzo trudnym do usunięcia zabrudzeniem. Przy usuwaniu takich plam należy najpierw usunąć resztki cementu, zapraw oraz farb, a następnie nawierzchnię umyć wodą z detergentem przy użyciu szorowarki. 

Kolejną grupą plam znienawidzonych przez właścicieli domów są zielone przebarwienia oraz mech. Powstają one w miejscach mokrych, zacienionych, zawilgoconych oraz we wszelkich zagłębieniach. Zielone narośla i naloty z powierzchni kostki brukowej trzeba usuwać, gdyż nie tylko brzydko wyglądają, ale też sprawiają, że nawierzchnia jest stale, a nie tylko po deszczu śliska, więc i niebezpieczna. Mech trzeba usuwać mechanicznie, a następnie wykonać ciśnieniowe mycie kostki brukowej.

Regularne mycie kostki brukowej karcherem pozwoli zdecydowanie opóźnić konieczność jej wymiany, ale także znacząco poprawi estetykę Państwa domu.

GDZIE CZYŚCIMY KOSTKĘ BRUKOWĄ

Kostkę czyścimy na terenie województwa śląskiego oraz województwa pomorskiego między innymi w miejscowościach: 

Jastrzębie Zdrój, Żory, Tychy, Jaworzno, Mysłowice, Katowice, Sosnowiec,Dąbrowa Górnicza, Siemianowice Śląskie, Piekary, Gdańsk.

Czyszczenie kostki brukowej